Oferta Sesji

Dzielna Niewiasta. Odważ się pokazać światu swój talent.

Spotkanie pełne inspiracji.
Adresowane jest do kobiet ceniących wartości chrześcijańskie,  które noszą się z zamiarem rozpoczęcia działalności zarobkowej w oparciu o swoje pasje i talenty. Gośćmi spotkania będą cztery Dzielne Niewiasty, które opowiedzą o własnych doświadczeniach związanych z rozpoczynaniem „zarabiania” w oparciu o swoje pasje. Opowiedzą o swoich obawach, lękach, codziennych trudnościach, które towarzyszyły (czy towarzyszą im) na co dzień, w związku z podjętym wyzwaniem. Dzięki ich szczeremu świadectwu będziesz mogła poczuć się zrozumiana, bo i Ciebie coś przeraża, czegoś się boisz, a jednocześnie pragniesz wyruszyć za głosem swojego serca, który nieprzerwanie od lat nawołuje Cię do tego, byś „wypłynęła na głębię”. Spotkanie zostanie ubogacone 45 minutową konferencją pod hasłem: „Pracować z myślą o ludziach”, którą poprowadzi Marta Franczak (organizatorka spotkania). Podczas spotkania nie będą poruszane zagadnienia prawno-administracyjne prowadzenia działaności. Główny nacisk zostanie położony na wyeksponowanie przeżyć, emocji, przekonań, które towarzyszą kobiecie pragnącej zrealizować się w pracy opartej na jej talencie.

Termin: 5 styczeń – sobota
Czas trwania:
13:00 – 15:45
Koszt: 60 zł/os. (poczęstunek i materiały)
Prowadząca: Marta Franczak, doradca rodzinny oraz zaproszeni goście: Anna Ochman – Pasternak, Natalia Podosek – Rakoczek, Agnieszka Zając, Izabela Bugaj
Zapisy: smsem pod numer 502-342-454. Liczba miejsc: 10

Plan spotkania:
13:00 – Rozpoczęcie (zaparzenie kaw i pokrojenie ciasta)
13:10 – 14:30 – Panel świadectw – Dzielne Niewiasty opowiedzą o swojej drodze
14:30 – 15:00 – Czas na indywidualne pytania, konsultacje
15:00 – 15:45 – konferencja: „Pracuj z myślą o ludziach” – Marta Franczak
15:45 – Zakończenie

Podczas spotkania będzie zapewniony poczęstunek, a do części konferencyjnej materiały.

 

Warsztaty: „Sekretnik Szczęśliwej Żony. Być bardziej kochaną przez męża? Czemu nie?”

Warsztaty adresowana się do żon, które chciałyby bliżej poznać męską naturę oraz dowiedzieć się, jaka zdaniem mężczyzny, jest „kobieta idealna”.
Warsztaty stwarzają okazję do głębszego zrozumienia potrzeb i oczekiwań jakie mają wobec siebie kobieta i mężczyzna. Udział w spotkaniu skłania do refleksji, wynikiem których może być „nowa jakość” we wzajemnych relacjach małżeńskich”. Warsztaty są cenne zarówno dla żon, które rozpoczęły dopiero swoją małżeńską podróż, jak i dla żon zaawansowanych, które doświadczyły już wyzwań związanych ze „sztuką budowania więzi małżeńskiej”. Jedne są cenne dla drugich. Świeżość i doświadczenie. Dla udanych relacji damsko-męskich ważne i jedno i drugie.

 

Cele warsztatów:
(1) Pogłębienie wiedzy uczestniczek na temat tego, w jaki sposób mężczyzna odbiera, że jest przez żonę kochany oraz wskazanie tych elementów w relacji żony do męża, które wpływają na to, iż żona otrzymuje od męża miłość, szacunek i jego pomoc.
(2) Odkrycie przed kobietą „ideału kobiecości” wg dojrzałego i dobrego mężczyzny.
(3) Zainspirowanie kobiet do odkrywania swojej kobiecości i cieszenia się nią.

Terminy: 12 styczeń i 9 luty
Czas trwania:
9:00 – 13:00
Koszt: 99 zł/os. (materiały oraz śniadanie)
Prowadząca: Marta Franczak, doradca rodzinny
Zapisy: smsem pod numer 502-342-454 (proszę podać tytuł warsztatów oraz termin).

 

Warsztaty: „Macierzyństwo Odprężone. Złapać równowagę i uporządkować codzienność.”

Warsztaty są zaprojektowane z myślą o Mamach, które marzą o odpoczynku w gronie innych Mam i mają ochotę na chwilę się zatrzymać, by móc przyjrzeć się swemu macierzyńskiemu powołaniu realizowanemu w codzienności. Spotkanie stwarza okazję do refleksji nad „aktualnym samopoczuciem związanym z własnym macierzyństwem”. Warsztaty pozwalają na uświadomienie sobie, iż Mama, to nadal Kobieta, to nadal Człowiek, mający swoje potrzeby, których niezaspokojenie może rodzić ogólne zniechęcenie „w byciu Mamą” i zawód –  jak miało wszystko wyglądać, a jak jest w rzeczywistości wygląda. Spotkaniu towarzyszy atmosfera zrozumienia i ciepło płynące z poczucia wspólnoty z innymi Kobietami, Mamami.

 


Cele warsztatów:
(1) Zaprezentowanie ” bezcennych spostrzeżeń dotyczących macierzyństwa, które w swojej literaturze zawarła profesor psychiatrii – Elżbieta Sujak, ceniąca wartości chrześcijańskie w swoim życiu i praktyce lekarskiej oraz poradnianej. W jednej ze swoich książek, pani profesor stwierdza, iż rodzicom bardziej potrzebne jest zrozumienie, niż 100 kolejnych rad, których nadmiar raczej przytłacza, niż zachęca do uporządkowania „rodzicielskiej misji”. „Asceza intelektualna”, uproszczenie, powrót do kilku źródeł, mogą przynieść rodzicom o dobrych sercach i chętnej woli, pokój i siłę, które są wynikiem prawdziwej mądrości.
(2) Ideą spotkania jest ukojenie matczynych serc, które w całej trosce o dom i dzieci odmówiły sobie prawa do zadbania o siebie i prawa do tego, by inni o nie zadbali. Prowadząca warsztaty stawia sobie za cel ukazanie uczestniczkom potrzeby uregulowania relacji ze samą sobą, potem mężem, jako podstawę odczuwania macierzyństwa jako „macierzyństwa odprężonego”.

Termin: 26 styczeń
Czas trwania:
9:00 – 13:00
Koszt: 99 zł/os. (materiały oraz śniadanie)
Prowadząca: Marta Franczak, doradca rodzinny
Zapisy: smsem pod numer 502-342-454 (proszę podać tytuł warsztatów oraz termin).

 

Warsztaty: „Zrozumieć gniew. Co warto wiedzieć, by żyło się lepiej?”

Warsztaty adresowane są do kobiet, którym zależy na tym, by bliżej przyjrzeć się emocji GNIEWU i zrozumieć cel tego uczucia. Dzięki zdobytej wiedzy uczestniczki będą mogły odnaleźć równowagę emocjonalną związaną z przeżywaniem GNIEWU przez siebie oraz stać się bardziej tolerancjnymi wobec GNIEWU przeżywanego przez innych ludzi.

Cele warsztatów: (1) Odkrycie przed uczestniczkami sensu istnienia emocji GNIEWU, która dobrze zrozumiana i przeżywana, służy człowiekowi w regulowaniu jego relacji ze samym sobą, otoczeniem i życiowymi okolicznościami.
(2) Przedstawienie konkretnej wiedzy dotyczącej 2 sposobów przeżywania GNIEWU,  6 sposobów jego okazywania.
(3) Ukazanie dwóch podejść związanych z gniewem, które pozwalają przeżyć gniew we właściwy sposób, w konsekwencji czego gniew odchodzi pozostawiając w sercu człowieka pokój.
(4) Ukazanie źródeł egoistycznego gniewu.

Termin: 12 styczeń
Czas trwania:
15:00 – 18:00
Koszt: 70 zł/os. (materiały oraz poczęstunek)
Prowadząca: Marta Franczak, doradca rodzinny
Zapisy: smsem pod numer 502-342-454 (proszę podać tytuł warsztatów oraz termin).

 

 

Sesja „Tytanowe Małżeństwa. Sakramentalni nie zdarcia”